מודל מטרי"ה

הכל התחיל ביום גשום מאוד, כשאני מציצה מחלון ביתי ורואה אנשים מתרוצצים עם המטריה אשר  שומרת עליהם יבשים ומרוצים. חשבתי לעצמי, כל אדם צריך להרגיש בטוח, מוגן ומרוצה. כל אחד צריך מטריה! כן, גם לימים חמים במיוחד כשהשמש הופכת מאיימת.
כשאנחנו רוצים להשיג מטרה/יעד מסוים ואנחנו לא ממש יודעים איך לעשות את זה יש כל כך הרבה סיבות למה זה לא יעבוד: "אין לי עכשיו כסף", "אם היה לי זמן היתי…", "לא יכול להרשות לעצמי בשלב זה של חיי" , "ממחר אתחיל.." ועוד ועוד ועוד. היצירתיות בשלב זה מפותחת מאוד.

לרוב יש לנו נטיה להתבוסס באינסוף פחדים ולהשבר רק כשהסבל גדול מדי. אז כשאנחנו מרגישים בתחתית מתחילה העבודה הקשה באמת, כבר קשה, דחוק ורטוב מדי. התחלנו לפעול ממקום של מצוקה. יש תמיד סיבות שמקשות עלינו לצאת לדרך והרבה מהן בצדק- אנחנו אוהבים הרגלים ונוחות, חושבים כאן ועכשיו ולא רוצים להתאמץ מדי.

יאללה לעבודה
תארו לכם נוסחת קסם מיוחדת שאתם יכולים לקבל כדי להצליח בכל דבר שתרצו?
נשמע לא מציאותי? צודקים, אתם אנשים ריאלים. בחיים אין קסמים ולמדנו שכל דבר שרוצים להשיג ולתחזק כרוך בעבודה מסוימת. זה אולי נשמע מעט מבאס אך כששאלתי אנשים אם היו מעדיפים לקבל במתנה הישגים או להשיג לבד התשובה היתה- לבד!

אנחנו אוהבים את תחושת ההישג שמגיע במאמץ מסוים, אפילו אם הוא מועט. אנו מעריכים את פרי יצירתנו, את עמל כפינו ואת יכולת שיש לנו. אנחנו אוהבים את תחושת ההישג, אך האם אנחנו חייבים לחרוק שיניים כדי להשיג דברים? לדחות את המטרות עד תחושת סבל? לא!
אני רוצה לספר לכם על מודל המטרי"ה, מודל שפותח בהשראת יום חורפי במיוחד ומסביר מדוע כדאי לאמץ אותו רגע לפני שמתפרקים.

ממטריה למטר(י)ה
הכירו מודל המטרי"ה- חמישה שלבים אשר מפגישים אותנו עם המטרה הנכספת. חמישה שלבים אשר כל שלב מקדם אותנו אל המטרה בדרך ששומרת על הבהירות, סדר, הבנה וחיבור בין נפש למוח (שני אלה שמתנגחים אחד בשני).

למה זה חשוב? בואו נדבר על זוג איקס אשר חלומם לקנות בית אך בפועל נשאב למטלות היום והם דוחקים את הרצון ה"אמורפי". בסוף כל חודש, כשהצ'ק על השכירות יורד הם נזכרים ששכחו שוב להתעסק בקניית בית. דחיינות- נשמע מוכר?
כשאנחנו רוצים להשיג משהו, הרבה פעמים זה נראה לנו רחוק מהמציאות או מסובך מדי, אנחנו נוטים לדחוק את המטרה הצידה. בשל תגובה אינסטנקטיבית כזו, אנחנו לרוב שוכחים לשאול שאלות פשוטות כדי להבין האם זה רק אינסטינקט של פחד או שזה אכן ריאלי.

מודל המטרי"ה בנוי באופן שעוטף את המטרה מכל הזוויות ובודק רלוונטיות המטרה בהתאם לתנאים שלנו כיום.  בעזרת המודל ניתן להבין האם המטרה הזו נכונה עבורי ואם כן, איך אני יכול להשיגה בדרך ובזמן הכי נכונים עבורי, בלי לפגוע בדברים/עיסוקים אחרים.

איך "שיר" נולד?
המודל בנוי על ניסיון רווי שנים שרכשתי במהלך פעילותיי השונות, בניהם: עולם אומנויות הלחימה (המתמקד במודל ביכולות, נחישות, התמדה, הישגיות, אסרטיביות, מיקוד, תוכנית פעולה ועוד), עולם המוטוריקה בו אני עוסקת בהדרכת נהיגה מצילת חיים (עוסק בפחדים, התנגדויות, הרגלים, עירנות, תכנון וצפי). עולם התקשורת והניהול בו עסקתי בראשית דרכי כתחקירנית (למידה, שאילת שאלות, סקרנות, עומק, תשוקה). כתיבה, עריכה וניהול תוכן באתרים אינטרנט (מבנה, סדר, ארגון, סגנון) ועולם הפרסום בו היתי קופירייטרית (יצירתיות, פריצת גבולות, חופש).
לקינוח כמובן לימודי אימון- אישי הוליסטי (ידע, תוכן, מקצועיות, כלים)!

כמה פעמים ספרת עד 10 ו….
כמה פעמים רציתם לעשות משהו אבל פחד שיתק אתכם?
כמה פעמים מצאתם מיליון סיבות למה לא להחליף עבודה? התמלאתם תהיות: איך אכלכל עצמי? ואם לא יסתדר? ומי אמר שיהיה טוב יותר? ועוד ועוד ועוד.
כמה פעמים החלטתם לעשות דיאטה אבל אחרי כל ארוחה החלטתם שממחר….
כמה פעמים החלטתם שאתם עכשיו מחפשים ברצינות זוגיות ולא מחכים לחסידת הגורל?

הניסיון, העבודה וההישגים בשטח התגבשו למודל אשר יעניק לכם את האפשרות לבחון ולממש את המטרות שלכם לבד! בלי עזרה. ללמוד להכיר עצמכם לעומק. לגבש בהירות ולזהות את המקום בו אתם נמצאים וכך להגיע מהר יותר להחלטות ועשייה.

המודל אשר מחולק לחמישה שלבים בנוי על פי המילה מטרי"ה כאשר כל אות מייצגת שלב שעוברים מרגע מודעות ועד לשלב השינוי ועשייה.
מסקרן? בטח, איזה מודל שיציע לכם להתקדם צעד אחד קדימה ולהעלות על המסלול לא יסקרן?!
זו לא נוסחת קסם- זו נוסחה של עבודה אישית והנאה, למידה והתקדמות בחיים.

רוצה לדעת איך זה עובד ואם זה מתאים לך? התקשר וגלה
מותר לשאול ה-כ-ל !